REZERWACJA

Leliwa Jazz Band

Powstały przy Tarnowskim Centrum Kultury w 1989 r. Zespół jest w znacznej części spadkobiercą istniejącego w latach 1978-90 zespołu Ragtime Kapela, wyróżnionego w Konkursie Złota Tarka 1989 r. Obecny

Powstały przy Tarnowskim Centrum Kultury w 1989 r. Zespół jest w znacznej części spadkobiercą istniejącego w latach 1978-90 zespołu Ragtime Kapela, wyróżnionego w Konkursie Złota Tarka 1989 r. Obecny zespół gra dixieland, wczesny swing, wraca też do ragtimu. Wysoki poziom gry dostrzegany jest przez jury najważniejszych festiwali jazzowych. W konkursie Złota Tarka 2004 zespół uzyskał wyróżnienie, a rok później na XXXV Międzynarodowy Festiwalu Jazzu Tradycyjnego – Old Jazz Meeting Złota Tarka Iława 2005 tarnowski zespół jazzu tradycyjnego został laureatem. W ubiegłym roku zdobył też statuetkę „Uskrzydlony” w kategorii kultura.

Mało jest artystów grających z takim kunsztem muzykę określaną „starym dobrym jazzem”. Muzycy ci muszą mieć doskonały warsztat gry na instrumentach, wielką i wrażliwą wyobraźnię muzyczną, zmysł improwizacji oraz subtelne wyczucie stylu muzycznego. Mając te atuty, Zespół w pełni zasługuje na Nagrodę Miasta Tarnowa.

Skład:
EDWARD WNĘK – gra na banjo, aranżuje i koordynuje pracę zespołu
KAZIMIERZ KRÓL – gra na klarnecie
JÓZEF PARTYKA – gra na puzonie
STANISŁAW STAŃCZYK – gra na trąbce
KAZIMIERZ PARTYKA – gra na saksofonach tenor i alt oraz akompaniuje na pianinie
ROMAN STARZEC – gra na kontrabasie, i zastępuje perkusję na tarce
ROMAN BARTNICKI – gra na perkusji, suzafonie oraz akompaniuje na pianinie

WSTĘP WOLNY
START 19:30
DRZWI 18:30

KONCERT BEZ MOŻLIWOŚCI REZERWACJI STOLIKÓW

NA KONCERT ZAPRASZAJĄ:
STOART - Związek Artystów Wykonawców
Restauracja "Spotkanie" - ul. Krasińskiego 2, Warszawa
MINUS JEDEN bar & sklep - ul. Krasińskiego 2, Warszawa

Logo Footer

ul. Transportowców 10A; 02-858, Warszawa
rezerwacje@hostel-lulu.pl